| Olesea_7476 a întrebat:

Dati-mi va rog niste scenete de Anul-Nou.

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca zina iarna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de unde sa-ti dau scenete ca daca si eu caut si nu gasesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o zi de iarna...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aho si buna sara dat un foc sa aprind tigara si rachiu sa ma ncalzasc cas rasit si ca tusasc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta si ai sa gasesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa da şi mie îmi trbue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dati-mi va rog si mie una sau mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmm... dati-mi si mie scenete ca nu gasesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dati-mi va rog niste scenete de Anul-Nou.

| Lilvayctor a răspuns:

Eu tot asta caut.happy

| partyvip a răspuns:

SPER SATI PLACA

INTERVIUL CU BULIBASA CERCEL DE AUR

PERSONAJE - BULIBASA CERCEL DE AUR ( vorbeste pe nas,inbracat in rrom )
-REPORTERUL
-SOTIA SAMUELA(inbracata in tiganca)
- 3-4 FIGURANTI (3 fete , 1 baiat)

Asa incepe povestea...

REPORTERUL : Undeva la marginea Bucurestiului se aseaza o satra de Romi care vor sarbatori sarbatoarea Sfintei Maria , ei au venit inainte cu o zi pentru a pregati petrecerea pana in ultimul amanunt , petrecerea a inceput incingand jarul pentru a face carnati , mici si pentru a pregati porcii de lapte la protap .
Vom merge sa l-om un interviu bulibasei ... , am inceput cautarea si la scurt timp l-am gasit
( Reporterul serios , prezinta si dupa aceea merge in cautarea bulibasei , il gaseste cu sotia sa Samuela , ei find incercuiti de alte cateva persoane care participa la ziua festiva , incercand sa se faca vazuti in fata camerei de filmat . Dar cand incepe sa vorbeasca bulibasa ei se linistesc ascultand vorbele bulibasei )
REPORTERUL: Bunaziua domnule( uitanduse catre bulibasa )
BULIBASA: Stai Samuela draga
BULIBASA: ma cheama Cercel de Aur ,( puneti mai mult accent pe replica urmatoare) ce cercei frumosi ai ...
REPORTERUL: Buna ziua domnule Cercel de Aur , sunteti de acord s-a va luam un interviu pentru emisiunea
"SARMALA DE JOI "
BULIBASA: (cantand) Daaa daaa, (serios) vreau un interviu chiar si mai multe
REPORTERUL: Incepem cu prima intrebare 1 Cum a inceput ziua pentru dumneavoastra in aceasta zi de sarbatoare
BULIBASA : sa raspund
REPORTERUL: da
BULIBASA: Pa-i m-am trezit de dimineata in jurul orelor (pauza de gandire )cum 10 minute adica (razand )600 secunde m-am sculat din pat eram inbracat de ieri, si am auzit harmalaia de afara am iesit sa vad ce pregateli s-au facut si am cazut jos cand am vrut sa sar din caruta
SOTIA : bai dar bolovan mai iesti
BULIBASA: taci faaa , ca ma bagi in spaime si dau in cardiece si mor
SOTIA : (speriata) aoleu moare bulibasa ( incepand sa tipe totii)
BULIBASA: (cu un glas mai ridicat) o faaa ca n-am nimica , dar nu mai vorbi
SOTIA : (dezinteresata)alarma falsaa
REPORTERUL: Ce activitati ati mai pregatit pentru astazi ?
BULIBASA: Draga mea , una dintre activitatile pregatite pentru astazi este ca vor veni fete sa danseze pentru asi gasi viitori soti , dar aici este o problema !?
REPORTERUL: Ce problema ?
BULIBASA: offfff... pai este multe rebuturi , sunt fete de la tara , sunt tinute in casa si nu sunt asa cum trebuie ele sa fie , e speriate ( foarte surprins ) mi-am dat seama sunt speriate de multime .
SOTIA: stai ma sa spun si eu ceva
BULIBASA: Spune
SOTIA:Am chemat o firma care va aduce distractie pentru copii , sa se de-ie si iei o tura cu parasutele ( gesticuland si aratand cu mana catre fete ), sa manance si i-ei inghetatii .
BULIBASA: Gata fa
REPORTERUL:Acum puneti o intrebare pentru toti telespectatori
BULIBASA: cum ?
REPORTERUL: intrebatine ceva despre traditiile dumneavoastra ?
BULIBASA: Nu inteleg , ce sa fac
REPORTERUL:Ca de exemplu : Cati cai se inhama la o caruta ?
BULIBASA: 2 cai
REPORTERUL: nu , puneti intrebare
BULIBASA: Nu inteleg , spune tu Samuela
SOTIA: Ma pune tu intrebarea . Cati cai se inhama la o caruta ?
BULIBASA: 6 cai maxim
REPORTERUL: intrebatima pe mine . Cati cai se inhama la o caruta ?
BULIBASA: aaaaa dar de ce nu ati spus asa
-dragi telespectatori , cati cai se inhama intro caruta?
REPORTERUL: asa
- iar acuma spuneti raspunsul
BULIBASA: maxim 6 cai intro caruta
REPORTERUL: bravoo
Va multumesc ! ( bucurosi cu totii, zambind cu totii iar reporterul da sa plece )
BULIBASA: Stai asa sa te inbratisez
REPORTERULsad bulibasa o stange tare in brate o apuca de cap cu ambele maini, ia poarta cerecei de aur care se pot desfcace usor , el ii ia fara sa simta doamna reporter si o pupa pe frunte iar cercei ii baga in buzunar , iar ia da sa plece dupa inbratisare)
BULIBASA: ( cu un ras ironic ) Stai asa ca am o intrebare ca tot o faceti cu totii pe desteptii
De ce mi-se spune bulibasa Cercel de Aur
REPORTERUL: Nu am de unde sa stiu (foarte diplomata)
BULIBASA: pai undeti sunt cercei ?
( ea pune mana la urechi si vede ca ii lipsesc )
REPORTERUL: aaaaaa , deci de aici vise trage numele
BULIBASAsad scoate cercei din buzunar) pentru ca ai fost draguta ti dau dar data viitoare nu cred ca o sai mai vezi
( IAR CU TOTI RAD BUCUROSI CA SA TERMINAT INTERVIUL )

Sfarsit

| RusuL a răspuns:

Multumesc tuturor