| nirocino a întrebat:

De ceva timp, pe toate posturile de radio generaliste in frunte cu Radio Romania Actualitati se promoveaza nationalismul, uneori exagerat. Pana si muzica este selectata, din 10 melodii cam 8 sunt romanesti. Intrebarea mea este: S-a dat cumva vreo lege sau ordonanta in acest sens? Ca posturile de radio sa promoveze insistent nationalismul?
Evident, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Niste antiromani si tradatori care conduc tara sa dea legi pentru promovarea identitatii nationale! Tu te auzi ce spui?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu s-a dat nicio lege, dar e ceva normal

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu s-a dat nicio lege. E in principal o problema de costuri, probabil e mai ieftin sa difuzezi muzica romaneasca. Internetul e mare, poti asculta ce muzica doresti.

| Alicezzz a răspuns:

Nu s-a dat nici o lege! Schimba postul! E ca si cum te uiti la TVR 1 sau Trinitas rolling on the floor

| Armenianeek a răspuns:

Nu laughing cam asa a fost mai mereu, din cate stiu.

| mara25noiembrie a răspuns:

Nu nu s-a dat nici o lege