| MisterSTAG a întrebat:

Design de produs sau graphic design? Care este mai avantajos si mai profitabil pe viitor si de ce?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt cam unul si acelasi lucru.
Desenatorii /designerii nu sunt legati doar de o singura ramura de activitate, peste tot se scot produse noi, la care trebuie facute intai desenele, dupa care prototipul si pe urma produsul finit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca stii cu ce se mananca designul si ai talent la asta nu mai faci diferenta intre una si alta

| Adryy_Adriana_ʚiɞ_1990 a răspuns:

Eu zic ambele. Beneficiezi de multă răsplată pe viitor şi te poţi bucura de aceasta. Cu toate că eu aş alege Design de Produs, aici tu alegi.