| Altair22 a întrebat:

Ce parere aveti despre Graphic Design? considerati ca este ( asa cum am mai auzit) o meserie de viitor, banoasa si care ( bineinteles) sa merite? Se cauta macar?

Va multumesc anticipat...

3 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Da este o meserie bine platita. Important este sa fi expert in grafica ca altfel vine altul mai bun peste tine.

| mariu2s a răspuns:

Trebuie sa ai un background in arte plastice ca sa fii un Graphic Designer de top.
In advertising in aceasta perioada e mai greu dar mai sunt si alte locuri in care poti sa-ti gaesti de munca.

| grafic.design a răspuns:

In zilele noastre internetul este din ce in ce mai prezent in viata noastra si este astfel intr-o continua dezvoltare. Este o meserie cautata si se plateste bine.