| Lorette14 a întrebat:

Hei puppy dog eyes. vreau sa-mi cumpar un aparat profi DSRL dar nu stiu ce sa aleg crying. Canon sau Nikon? (pe un aparat as da intre 2.000 - 2.200 lei whistling)
"

Răspuns Câştigător
| mihai19d a răspuns:

Canon face pozele 1:1 cu realitatea, deci cum e in realitate asa ies, pe cand Nikon schimba un pic realitatea cu un plus de saturatie deci pozele vor fi mai colorate. Parerea mea este k tot Canon e mai bun.
Daca te hotaresti sa cumperi iti recomand sa ceri oferte aici http://www.top-oferte.com/cere-oferta/ in care sa scrii ce aparat vrei, in ce pret si ei iti vor trimite mai multe oferte despre aparatul pe care il vrei si vei putea sa il cumperi la pretul cel mai bun.

2 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Eu mi-am luat un aparat cannon cu 10 mp la 1 milion si ceva... depinde, mie imi plac mai mult cele Canon:]

| giletta a răspuns:

Sincer eu as alege Canon pentru ca l-am avut si m-a tinut foarte mlt timp si Nikon nu e bun de nimic,, funda``?