| Bălan_Cristiana_1996 a întrebat:

Hei, TPU! Am niste intrebari legate de admiterea la liceu de arte din Bacau si cu ce se manaca... In ce constau probele? Cu ce medii se intra? Cata pregatire se face pentru BAC?
Dau funda!

1 răspuns:
| skr1ptu a răspuns:

Eu am fost la un liceu de arte si probele au fost alcatuite dintr-un test vocal(canti orice vrei sa vada daca ai voce si te pun sa reproduci note de la pian sa vada daca ai ureche muzicala) si test la desen( doua probe: desenezi din minte si dupa un model)