| strawberry666 a întrebat:

Hei:*
vreau si eu sa-mi spuneti si mie opinia legata de razbunarea lui Toma Alimos pe Maneabatting eyelashes
funda

Răspuns Câştigător
| duuu99 a răspuns:

In momentul dialogului tensionat dintre boierul manea si toma alimos, cand boierul ii arunca acuzatii nedrepte, toma se arata a fi cumpatat si intelept. el nu i-a in seama acuzatiile boierului si il sfatuieste sa lase mania departe si sa judece cu dreptate. omenos di ospitalier, dar si imprudent, toma ii intinde frateste pleosca haiduceasca sa bea, insa boierul il raneste miseleste si fuge ca un las.toma, ca un adevarat erou,are taria de a indura suferinta fizica si isi leaga rana cu braul. dupa aceasta, ajutat de murgul sau, il ajunge din urma pe boier si il pedepseste "cu ascutisul".

1 răspuns:
| SaBriinaa a răspuns:

Ink cevabig grinin ceea ce a zis Denii reiese o antiteza si ca aceasta este o balada plus ca realul se imbina cu fantasticul:X