| iustina12 a întrebat:

Heii! Eu ma mut peste o saptamana intr-o noua casa. Este totul gata, in schimb nu stiu cum sa varuiesc in camera. big grin Varuit nu as putea zice doar k as vrea sa fac niste modele pe pereti. Coltarul este rosu si perdeaua tot rosie. Prima oara m-am gandit sa imi iau culoare rosie si sa pun mainilee pe pereti. am vazut model si e ff frumos. Dar totusi as vrea sa fac ceva si simplu de facut si rapid si ieftin :X
Funda la cel mai bun :X

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosu iti va creea o stare de disconfort pentru ca este o culoare primara puternica si te va obosi.Alege un oranj, poti folosi si palmele, sau daca te pricepi la desenat, poti desena un tablou cu o fantana.

| MiruuuPoate a răspuns:

De ce nu iti iei o lavabila crem, o culoare frumoasa si linistita care merge cu orice si pe un perete sau 2 depinde de camera sau pe jumnatati de perete si portiuni pui tapet rosu ' sunt mii de modele si foarte frumoase.

| Alx_Agalx_1998 a răspuns:

Iti recomand sa o faci cu albastru deschis pentru ca este linistitor, dar albul da senzatia de spatiu. poti alege alb, albastru, sau mov