| dya_7422 a întrebat:

Bunalove struck am o camera 3/4 in care mobila este cires cu crem as vrea sa-mi varuiesc peretzii nu stiu ce culoare sa alegcryingce culoare credeti ca s-ar potrivi?:d

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca mobila are doua culori (cires si crem), incearca o combinatie intre cele doua. Vei vedea ce efect deosebit poate sa aiba acest lucru. Daca poti sa imi trimiti o fotografie cu mobilierul, pentru ca sunt designer de interior, si imi stabilesc nuantele cu care lucrez pe calculator, nu imi va fi deloc greu sa iti creez o nuanta (sau mai multe, ca sa ai de unde sa alegi) cu care sa zugravesti peretii. Si, daca vrei, pot veni direct cu ea si sa o si aplic.

9 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Ca sa iasa mobila in evidentza trebuie sa iei culori moi pale
eu am cires cu paltin iar peretzii si tavanul culoare uni bej deschis

| mami a răspuns:

Ca sa iasa mobila in evidentza trebuie sa iei culori moi pale
eu am cires cu paltin (alb-crem) iar peretzii si tavanul culoare uni bej deschis tot intr-o camera 3/4
mai ales ca si camera este mica te sfatuiesc sa nu te hotaresti pentru culori reci sau culori inchise

| xxdd a răspuns:

Paii. in primul rand culoarea peretilor trebuie sa fie cam in aceiasi categorie de culori cu cea a mobilei, asa dar ai putea sa-i faci rosi,galbeni, portocalii, verzi, in general tonuri de culori mai deschise, dar pori si o culoare opusa, una mai inchisa. ca de exemplu visiniu.

| MihaCool99 a răspuns:

Pai ar putea peetii sa fie rosu si alb...cred ca ar arata bine.Nu crezi?

fundita, plz?

| Rallu_2412 a răspuns:

Poti face un perete cires asa cum ai zis dar ceva mai deschis, un alt perete crem si nah asa faci si cu restul...

| Catutzaaa a răspuns:

Poi...:

- mov inchis sauuuu
- rosu aprins sauuuu
- crem inspre portocaliu sauuu
- faci tavanul o culoare din cele spuse un perete o culoare si altul alta culoare...

SucCeSs!

Funda?

| lanaaaaa a răspuns:

Visiniu dar nu foarte aprins, ca sa fie in ton cu mobila

| yrynel77 a răspuns:

Rosu si ocru.e super