| Stefiii2 a întrebat:

Heii TPU! Ati putea sa ma ajutati in legatura cu un desen la scoala? Tema se numeste Planeta albastra si nu prea stiu ce sa desenez decat Pamantul... Daca aveti alte idei va rog mult sa ma ajutati.Multumesc.Funda.

Răspuns Câştigător
| IIII a răspuns:

Poti sa faci plantea noastra, vazuta de pe luna sau altceva...Sa iasa in evidenta ce uscata si lipsita de viata e alta planeta, iar in departare sa se vada mare si frumoasa Terra tongue Bineinteles, pui mult albastru.

4 răspunsuri:
| Andeuta a răspuns:

Poti crea o planeta albastra cu oameni si lucruri pictate in toate nuantele de albastrubig grin

| DeKoniec a răspuns:

Tema se cheama "planeta albastra" atunci pe desen ar trebui sa puna stapanire culoarea albastra, poti face planeta panant intr-un colt al paginii desenata cu un albastru deschis iesit mult in evidenta ...care sa iti fure ochiiwinking in pousull plansei ai putea pune soarele dar incearca sa-l desenezi folosind in combinatie albastru si galben ..razele sa reflecte inspre planeta noastra, ele(razele) fiind desenate cu un galben pal, sa dea senzatia ca sunt dungi galbene intr-un infinit albastru, Iar pe fundal pui universul care are nove si supernove albastre aruncate peste tot in plansa, provocand o euforie "universala" eee, joc de cuvinte asa este?laughing
Succes!

| Alina9999 a răspuns:

Nu stiu, decat sa faci un desen care e un avertisment cu "Nu polua natura!"
Altceva nu stiu.