| Flaviia a întrebat:

wave
Sunt in pana de idei!:-T
Azi la scoala ne-a dat profesorul de desen o tema cu titlul ZIUA MAMEI!
Nu stiu ce sa desenez!
Cele mai bune si interesante propunerilove struck
Este urgent ajutati`ma!
Dau funda si vot!:*

Răspuns Câştigător
| crooxel a răspuns:

Pai in primul rand gandeste'te cateva minute la mama ta...si incearca dupa aceea sa pui toate sentimentele acelea pe foaie(poate ca e putin cam dificil).dar ai putea sa faci ceva de genul:pe o foaie a4 tinuta vertical ai putea sa pictezi ceva patratele intr-un colt(culorile favorite ale mamei tale)restul foii sa o faci un mov spre roz si intr'un colt sa se imbine cu rosu, iar pe restul foii ar fi interesant sa pictezi un chip de femeie dar sa nu fie perfect~incearca sa il faci geometrizat si in jurul sau sa faci cu mai mult negru(chipul de care ti'am zis sa fie o explozie de culori)desigur ca ai mai putea adauga si cateva floricele si fluturi si ar merge foarte bine si niste note muzicale. sper ca te'am ajutat si nu te'am bagat prea tare in ceata dar totusi daca vrei da'mi add:crooxel@yahoo.com si am sa realizaz o schita a desenului in paint ca sa te lamuresc despre ce e vorbawinking

1 răspuns:
| slam a răspuns:

Daca ai putea desena asta
http://srta84.deviantart.com/......r-13776097
sau daca nu, poti desena o masa cu o floare intinsa pe ea
ceva de genul
http://www.google.ro/......tp?/imgres
sau sa desezi o cutie de cadouri rosie, portocalie cum vrei tu si din ea sa iasa o floare...sa fie cumva cutia(nu stiu cum sa-ti explic), capacul sa fie cumva rezemat de cutie, iar floarea sa fie in aer...de preferat in jurul florii sa dai putin cu galben, ca si cum ar fi soarele
am zis niste lucruri mai simple, ca nu stiu daca te pricepi la desenat
O seara frumoasa si spor la lucru!