| funnysweety26 a întrebat:

Heii TPU.
Vreau sa stiu ceva. Deci, am facut o prostie in ora de sport. Domnu' era plecat, si eu impreuna cu niste prietene, am plecat si am batut pe la usi. Eu, nu am batut, doar ma uitam la ele si radeam. Apoi, m-am plictisit si am plecat in clasa. Apoi peste 2 minute au venit si ele, urma-te de domnu... Apoi domnu' ne-a intrebat ca cine a fost. Si apoi, fetele au recunoscut. Si a zis domnu ca mai era una. Si fetele au zis ca eu. Eu am negat. Dar ele tot strigau ca si eu am fost. Si domnu ne-a scris pe foaie. Nu stiu daca ma scris si pe mine. Apoi a zis ca ne face referat.
Oare ne-a mintit doar ca sa ne inspaimante sau e adevarat?
Si de fapt, intrebarea mea este:
Daca am nota 9 pe sem 1, si 10 pe sem 2, si pana cand termin liceul am tot 10 ( si in anii anteriori am avut tot 10), ma mai pot face medic?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Admiterea la medicina nu este conditionata de media la purtare in anii de liceu si nici atat de media pe un semestru.
Doar la scolile de politie si militare se cere ca media generala la purtare a anilor de liceu sa fie cel putin 9, ori o singura medie semestriala de 9 influenteaza putin media generala la purtare a anilor de liceu, ar fi sa ai 9, 87.