| aanndreea_4848 a întrebat:

Hello
am o intrebare. am primit o chitara clasica...
eu imi doream ff mult una acusticaa. ce as putea facee sa ii aporpii sunetul celei clasice de cea acustica? as putea sa-i schimb corzile de nailon in unele de metal? sau din ce sunt la alea acustice? oricum corzile trebuie sa le schimb pe toatee ca sunt vechithinking vr sa cant melodii gen bilionaire. baby. hey soul sister. etcc si am vz ca majoritatea auu acusticee puppy dog eyes33
funda :*

1 răspuns:
| Blagandrey a răspuns:

Salut! Poti sa ii schimbi corzile cu unele metalice dar strici chitara chitara clasica nu e facuta pentru corzi metalice si nici sunetul nu o sal aibe la fel ca a unei acustice. Ai putea sa inveti cat de cat sa cati pe chitara pe care o ai apoi strangi niste bani si iti iei chitara acustica. Sper ca te-am ajutat si bafta la zdrangandit.