| d33ajustme a întrebat:

Help! Am nevoie de rezumatul,, Golia ticalosul" de Vasile Alecsandri. dau fundita.

10 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Macar atat trebuia sa stii ca e scrisa de George Cosbuc si nu de Alecsandri :
http://www.versuri-si-creatii.ro/......udzpp.html

| d33ajustme explică (pentru zdrangoi):

Scuza`ma dar profesoara ne-a spus ca e de vasile alecsandi.

| zdrangoi a răspuns (pentru d33ajustme):

Intr-adevar,daca scrii pe "Google" : Golia ticalosul rezumat, iti apar o multime de site-uri cu titlu gresit, adica : Vasile Alecsandri-Golia ticalosul-rezumat la orice materie (incearca si ai sa vezi).
Dar continutul referatului nu are nici o legatura cu Golia ticalosul.
Este gresit, e scrisa de Cosbuc.
Rezumatul nu l-am gasit, sorry!

| d33ajustme explică (pentru zdrangoi):

Nu-i nimic >; d

| stefaniabwa a răspuns (pentru zdrangoi):

Desteptule! Nu e scris de Cosbuc ci de Alecsandri si comentezi de d33ajustme ea stie tu nu

| stefaniabwa a răspuns:

Intr-adevar e scris de Vasile Alecsandri si nu de Cosbuc

| moonchilddd a răspuns (pentru stefaniabwa):

Și nouă profa ne-a zis că e de Vasile Alecsandri happy

| MarianDj a răspuns:

Sa stii ca si la noi profesoarea ne-a spus ca e de vasile alexandri

| Pascu_Alexandra_1987 a răspuns:

Scuza-ma ca iti spun dar este de fapt de george cosbuc nu de vasile alecsandri
eu am avut cartea si era de george cosbuc unele date spun ca e de vasile alecsandri (nu o spun din rautate o spun doar pentru a nu mai gresi si ceilalti)