| Andy123457o9 a întrebat:

Hey....sunt clasa a 7-ea si as vrea sa merg la studii in strainatate.(japonia,china,coreea de sud,america,canada,franta,mongolia,vietnam,malayasia, indonezia, combodgia, taiwan) in care din aceste tari as putea pleca la studii singur.

9 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poate in Coreea de Nord zic si eu laughing

| FaraNumePls a răspuns:

Canada

| iamprettybored a răspuns:

Ești încă mic/mică și ai avea mari dificultăți dacă nu ai înțelege delic limba țării respective. Deci, în funcție de ce limbi știi tu.
Cu engleza mergi la sigur, că pe aia o auzi peste tot. Deci America sau Canada.
Dacă esti familiarizat(a) cu altă limbă, cum ar fi franceza, poți studia și în Franța.
Depinde și de posibilitățile tale. Franța e mai aproape, america mai departe.
Multă baftă!

| Juper a răspuns:

In primul rand sa termini cu examenul si liceul si apoi (ti as recomanda sa pleci in America ) happy happy

| mimi a răspuns:

Te-as sfatui sa te duci in America, Canada sau Franta. O sa iti fie mult mai simplu sa te acomodezi si sa inveti intr-o tara cu o limba care e usor de invatat sau pe care deja o stii. Totusi depinde de ceea ce vrei sa devii. De exemplu daca vrei sa fii medic, invata in America sau Canada si pleaca in Malayasia sau Cambodgia, unde stii ca oamenii au nevoie de ajutor si chiar poti sa ii ajuti.

| MrJoker30 a răspuns:

Franta. Mult mai aproape, mai usoara limba, si studii superioare.

| valentinatvd a răspuns:

America, Canada, Franta, Anglia, Japonia.

| Gaftoneanu_Mircea_1957 a răspuns:

Indicat ar fi sa-ti pui aceasta problema dupa ce iei bacu, sau mai bine dupa ce ai luat licenta.Pana atunci, invata limba tarii unde vrei sa ajungi. Totusi, vietnam sau cambodgia?

| Denisaa18112003 a răspuns:

Franța. Eu am fost într-o un schimb de experienta datorita profesoarei mele în clasa a X a și era altceva, profesori erau deschis, calmi, nu puneau presiune pe tine, era foarte primesc îți recomand.