| mynameismada a întrebat:

Hey.Sunt clasa a 8-a si as vrea sa dau la liceul de arte din Bacau, insa trebuie sa ma perfectionez.As vrea sa imi spuneti de unde pot achizitiona cele mai bune materiale pentru pictura pe sevalet,dar si cam ce materiale am nevoie. Daca nu am sevalet, pot picta si pe o foaia oarecare?

2 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Http://www.profiart.ro/
Cel mai bun site de acest gen.
Bafta.

| Aberdeen a răspuns:

Sigur ca poti picta si pe o foaie oarecare! Si eu am intrat acest an la un liceu de arte, doar ca pe ramura de arhitectura. Materialele necesare tie, le vei afla de regula atunci cand vei incepe liceul. In mare parte: diferite tipuri de creioane(HB, 2HB, B, 2B, etc), acuarele(acrilice, etc) pensule de diferite marimi, si foi de bloc predominant A3. Vei mai vedea atunci, nu e nevoie sa-ti procuri materialele acum, pentru ca nu vei sti ce sa faci cu ele.
Oricum, incearca sa pictezi pe foi A3, ca sa te obisnuiesti!
Mult succes, sper sa intri!