| TheRapZone a întrebat:

Chestia asta cu zeii egipteni este o religie? Gen, poti crede in Anubis, Osiris si alti zei daca esti crestin ortodox?
Puteti sa imi dati mai multe informatii?

2 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Nu,nu poti sa te numeste crestin si sa crezi in mai multi zei.Crestinismu la fel ca islamul se bazeaza pe credinta ca avem un singur creator. Exista insa religii in care se crede in mai multe divinitati, crestinismul nu face parte din acestea

| 94Lucifer94 a răspuns:

Păi a fost religia lor la vremea respectivă. Acum este doar istorie happy