| DaYannaDG a întrebat:

Maine ma duc la liceul de arta pentru niste pregatiri (vreau sa dau pe arhitectura in Marin Sorescu din Craiova) aveti idee ce se va face mai exact in afara de a desena? Am auzit ca la probe se va da si teorie.
Vreau raspunsuri care chiar m-ar putea ajuta cu ceva, de preferat de la cei care au trecut prin asta (daca exista, daca nu ma multumesc si cu cei care nu au facut aceasta pregatire)
Funda!

1 răspuns:
| NextFriday a răspuns:

Si eu vreau sa urmez un liceu de arta, tot arhitectura. Din cate am auzit la probe e doar desen, teoria o folosesti acolo ( asta se aplica in cazul liceului la care vreau sa merg ). Daca faci pregatiri probabil te va pune sa desenezi, depinde ce vrea profesorul si ce nu stii iti va explica. happy Ti-am spus din experienta mea pentru ca si eu fac pregatiri.