| ionelutza_6551 a întrebat:

Cine stie ce profile sunt la Liceul de Arta Marin Sorescu din Craiova?(P. S. vreau toate profilele sa le stiu la ce profil pot intra si pe care sa il aleg)big grin

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Muzica sau Plastica.
Dar si aici se impart in mai multe categorii,muzica are subcategorii si plastica de asemenea.

Depinde de varsta pe care o ai, in functie de asta iti poti alege anumite instrumente.
Spre exemplu daca te inscrii in clasa 1, poti face doar pian sau vioara.
Din clasa a 5 a poti alege orice instrument, dar fara vioara si pian.
Din clasa a 9 a poti opta pentru mai multe,canto,teorie,etc.
La plastica nu stiu exact,arhitectura stiu sigur, dar in rest nu le cunosc.
Eu am terminat muzica, am facut din clasa a 5 a.
Ce alte informatii mai doresti?

| ionelutza_6551 explică (pentru Ecea):

Pai deocamdata mai am un an dar din clasa noua as vrea sa stiu daca este si cu actorie daca la canto este clasic sau modern

| Ecea a răspuns (pentru ionelutza_6551):

Actorie nu este.
Canto clasic,opera.
Modern poti sa faci tu, in mod normal pe asta se bazeaza scolile de muzica. Daca poti canti opera, poti orice.Insa daca poti sa canti modern,asta nu inseamna ca poti sa canti si opera.

E frumos, mie mi-a placut, sunt profesori minunati pe acolo.Si mai ales acum ca au schimbat directoarea,este totul minunat, este o directoare foarte tanara si foarte de treaba, eu m-am inteles bine cu ea cat am fost acolo(era profesoara info).

Multa bafta.Iti recomand cu caldura acel liceu.

| ionelutza_6551 explică (pentru Ecea):

Iti multumesc dar mai am pana in clasa 9 sunt de abia in a 7 happy dar ma interesam ca sa stiu