| Alexandra673 a întrebat:

Hey! Vreu câteva imagini cu picturi, pentru proba de creativite de la liceul de arte, pictura trebuie sa conțină 5 personaje, folosind contrastul de culori și respectând criteriile: personaje egale, paginare etc.
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Picturi create de "noi" sau linkuri de la imagini?

| Alexandra673 explică (pentru Celcestietot):

Nu contează, de voi sau link uri, sora mea da probele la arta și vrea sa vadă mai multe modele happy

| Emazio a răspuns:

Respectand contrastul de culori, care din contraste?
Sa le faca schelet mai intai si apoi pe schelet să construiască omul, sa foloseasca creionul ca sa masoare egalitatea oamenilor. Poate sa puna 3 oameni într-o parte 2 in alta. Si foarte simplu ar fi sa aleagă contrastul culorilor complementare. sa exerseze o pictura la munta iarna, una la plaja vara, una la circ, una la câmp, una in oras si una de poveste. Si cred ca a cam acoperit subiectele care putea sa le primească