| zyrtrikk a întrebat:

Admitere in clasa a9a, liceu Tonitza
Buna! Vreau sa intreb in legatura cu admiterea la liceul de arte N. Tonitza (Bucuresti) in clasa a ix-a; La proba de (creativitate) pictura ce fel de vopsele trebuie sa folosesc?
Pe site-ul liceului scrie la lista de materiale "culori de apa (tempera)". De aici ce trebuie sa inteleg? Pot folosi orice fel de culori de apa sau trebuie neaparat tempera? Eu as prefera sa folosc acuarele care sunt tot culori de apa... Ma vor depuncta/descalifica daca nu folosesc tempera?
Sper ca ma veti ajuta. Nu fac pregatiri speciale cu cineva, ma pregatesc singura si nu am pe cine sa intreb. Daca sunteti/ati fost din liceu elev/profesor e cu atat mai bine. Multumesc mult
*dau funda*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi culori de apa sau tempera, eu una asa inteleg. Culori de apa sunt acuarelele.
La acest liceu va fi greu sa faci fata fara o pregatire cu cineva(doar daca te inveti si te pregatesti bine sungura.)