| cokocosmy a întrebat:

Hey ya! deci am o intrebare ft importanta. is in clasa a 8 a si trebuie sa aleg liceu la care sa merg am ales liceul de arte plastice si vreau sa va intreb cu ce medie se intra la liceul de arte plastice din timisoara si daca stiti din ce se da proba multumesc dau funda:* respectiv liceul de arte din spate de la inspectoratul scolar de aicia din timisoara fundita:*

4 răspunsuri:
| lulu_8735 a răspuns:

Din cate stiu, la astfel de licee(arte plastice, muzica, teologic, militar, sportiv) se dau niste competente si in functie de nota obtinuta se calculeaza o medie altfel decat cea normala(MEDIA 5-8 + MEDIA TESTARI IMPARTIT LA 2)competentele incep pe 24 mai...

| Eliut a răspuns:

Http://www.admitereliceu.ro/ Găsești orice liceu vrei, și îți arată media la fiecare liceu. Succes! :*

| cosdor a răspuns:

Eu cred ca cu 9, sau 8 nu-s sigur

| bitzu26 a răspuns:

Cred ca cu 8