| ioandesings a întrebat:

La liceul de arte plastice la proba eliminatorie ce se da si am auzit ca se da compozitie sa desenezi 5 personaje vreau mai multe informati. La liceul de arte plastice de la Bacau cu ce medie se intra

1 răspuns:
| Hassel a răspuns:

FDepinde de la liceu la liceu. Probele variază de la an la an. Da, desenul celor 5 personaje este probabil.
Media nu contează aproape deloc. Fiind probă de admitere, dacă nu e concurenţă pe locuri (dacă nr candidaţilor e egal sau mai mic decât nr locurilor) nu se ţine cont de media. Media contează dacă e concurenţă-celor ce au trecut probele eliminatorii li se compară mediile, iar cei cu mediile mai mari intră. Date exacte vei găsi într-o broşură care îţi va fi dată prin mai, pe care o primesc toţi elevii de a 8-a. Doamne, ce vremuri erau când eram într-a 8-a şi mă gândeam la liceu. Acum mă gândesc la facultate, că îs de a 12-a laughing