| BybyCami a întrebat:

Idei pentru. un peisaj de iarna. Funda

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Desenează un peisaj care te-a încântat pe tine în anii trecuți, sau uită-te la câteva poze de pe internet și încearcă să furi câte ceva din fiecare și fă ai o operă originală. Doar dacă ai inspirație!

3 răspunsuri:
| Danyelusha a răspuns:

Rimul lucru pe care trebuie să îl faci este să îţi pui întrebarea : "La ce mă gândesc eu când spun Iarnă"? Ei bine, pune-ţi această întrebare. La ce ne gândim când spunem iarnă?
Când vine vorba de culori predomina albul, gri, argintiul. Eu unul mă gândesc la zăpada, la copacii albi, la globuri strălucitoare, la lacuri îngheţate. Deci trebuie să aveţi grijă să aveţi aceste culori predominante în compunerea voastră.
Eu mă mai gândesc la bradul împodobit, la Moş Crăciun, la Sfântul Nicolae, Bobotează, săniuş, bulgărit, patinaj, globuleţe, bucurie, sărbători, reuniuni de familie şi altele.
Sper ca ti-amf ost de ajutorwinking

| Her010 a răspuns:

Nu stiu poti desena o casa peste care a niss la munte undeva,sus luna care straluceste,fulgi pe cer,zapada,oameni de zapada,braz pe munti unu mare in fata, in casa sa se vada bradul asa pe geam. ceva in genul acesta am facut eu, pentru ca noua ne-a dat la ora de desen sa desenam un peisaj de iarna. Sper ca te-am ajutatwinking

| rafaella1223 a răspuns:

Peisaj inseamna un colt din natura. Eu ma gandesc la un sat acoperit de zapada... cu brazi si copaci fara frunze, eventual un lac inghetat... depinde de preferintele tale!