| PikieGirl a întrebat:

Îmi propuneți o scenetă de Halloween vă rog.
AM ÎNCREDERE ÎN TPU

1 răspuns:
| SLS a răspuns:

Intr-o zi, o clasa dintr-o scoala hotarasera sa plece intr-o excursie in padure. Toata lumea era entuziasmata, mai putin Daniel. Toata clasa credea ca Daniel putea vorbii cu spiritele mortilor si putea vedea acele spirite, de asta se comporta foarte ciudat de fiecare data. Daniel vedea in timpul orelor spirite la fereasta, langa el, prin clasa, peste tot. Sa trecem peste subiectul asta. Sosise ziua excursiei, si copii se urcau in autobuz. Dar Daniel vazu un spirit care ii spuse:
-Nu va duceti! Va va omori padurarul! Atentie!
Daniel nu lua asta in seama si urca. Era un drum de 6 ore, prin padure, pana la o cabana. Era deja seara. Era frig, copacii aratau tot mai infricosator si din orice colt te asteptai sa iasa o creatura! Daniel statea intr-un colt luminat doar de luna plina de pe cer. Dintr-o data, din mijlocul padurii se auzi un zgomot de pusca foarte puternic, iar luminile se stinsera instantaneu. Cand se aprinsera, pe parbriz era o balta imensa de sange! Apoi, laun geam din stanga aparu o fata alba, cu sange pe dinti si pe la gura si cu sange si pe la ochi. Avea niste ochi incruntati. Acea figura spuse:
-Daca ati venit in padure, fantoma padurarului va v-a ucide!
Si disparu. Daniel vazuse fantoma padurarului din departare, care se apropia din ce in ce mai rapid cu cate 4 topoare. Daniel striga:
-Vine padurarul! Ascundeti-va toata lumea! Vine padurarul!
Toata lumea se ascunsera, dar brusc profesorul copiilor iesisera afara. Copii vazura cum fantoma padurarului le injunghie profesoara in fata lor. Apoi, padurarul se uita catre ei si zise:
-Voi ve-ti urma! Mua-ha-ha-ha!
Si disparu...