| anonim_4396 a întrebat:

Îmi puteți spune și mie niște scriitori care au scris numai poezii scurte( 3-5 versuri)? Funda pe loc!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi se pare ca Nichita Stanescu avea o poezi de genul acesta, din pacate nu-mi amintesc cum se numea.
http://www.versuri-si-creatii.ro/poezii/s/nichita-stanescu-8zudtzd/
O zi frumoasa!

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Sal" am zis care a scris NUMAI poezii de 3-5 versuri!
multumesc oricum

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

OH, iarta-ma, nu am citit destul de atenta.

| Crucified a răspuns:

Eu sunt ala. laughing
Uite aici:

Sunt un EMO depravat
Am o freza de rahat
Seman cu-n extraterestru
Si la plans eu sunt maestru

Iti place? rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Crucified):

Minunat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

R.H.Blyth, Kenneth Yassuda, Harold G. Henderson

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dă-mi te rog un link cu adrese unde pot citi poeziile lor pentru. că pe google nu le găsesc!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E tare ca nici eu nu gasesc pe google. Insa ii stiam de la facultate pe aceia. Hai sa iti mai zic cativa: Basho Matsuo, Richard Wright, Jack Kerouac, Nick Virgilio. La astia ar trebui sa gasesti. A, si se cheama haiku genul asta de poezie.

| lary_3053 a răspuns:

Eu stiu numai una de george bacovia PLUMB happy