| elenaakexua415 a întrebat:

Imi puteti da idei de dansuri care se practicau in Romania in perioada anilor 50?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va fii extrem de dificil sa-ti spuna cineva ce dansuri se practicau in 1950, ca ar trebui sa aiba peste 85-90 de ani, adica sa fii fost macar adolescent in perioada aia, ca sa vina aici si sa-ti povesteasca.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Alunelul, Arcanul, Ardeleana, Bătuta, Brîul si brîulețul, De doi, Geamparale, acestea sunt unele dansuri din acea perioada daca dai o cautare pe google vei mai gasi si alte stiluri de dans al anilor 50 /60

Răspuns utilizator avertizat
| Drake21 a răspuns:

Te fac un dans Elena, prietenii imi spun Terenterolling on the floor)))))))))))))