| LittleCarot1 a întrebat:

Îmi puteți spune o creatură mitologică?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Sunt o multime, fiindca sunt pasionat de mitologie iti spun principalii din mitologia greaca : ciclopii; grifonul; cainele Cerber care pazeste Infernul lui Hades; centaurii; Pegas -calul inaripat; Pasarea Phoenix de care am auzit cu totii; Minotaurul -cel din insula Creta de astazi etc

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cerberul

| dullcat a răspuns:

Gasesti cate vrei pe Wiki https://ro.wikipedia.org/wiki/Creaturi_fictive_din_legende_%C8%99i_fabule sau in filme precum Harry Potter etc.

| Hyperion7 a răspuns:

Big ***, monstrul din loch ness

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zeux

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gnomul.

| LisaJulie a răspuns:

Zane,sirene,vârcolaci,vampiri,vrajitori și vrajitoare,himere, uriași, pitici, minotauri, centuri.Îți alegi.

| Gigiduru007 a răspuns:

Sarpele miop, ciclop.