| ovidiumt a întrebat:

Imi puteti spune un pictor japonez despre care sa pot scrie aproximativ o pagina (daca se poate sa-mi dati si site-ul de unde pot scrie)? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Basthet a răspuns:

Salut!
Cei mai vestiți pictori japonezi sunt Hokusai și Utamaro. Sunt multe site-uri unde poți găsi date despre ei, dar în limba engleză. Pentru date în limba română caută pe net "Femeie privind în oglindă de Katsushika Hokusai" și "Curtezană vopsindu-și buzele de Kitagawa Utamaro".
Succes!