| pavelzima a întrebat:

Îmi spune și mie cineva daca exista vreo programa unde sa pun muzica,de exemplu pian,sau sintetizator,iar mai apoi sa o descifreze pe note, mersi

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna. Incearca site-ul asta https://piano2notes.com/

Sau poti cauta pe google,, software that can extract musical notes from any songs'' si vei gasi programe, unele gratis, altele cu bani.

| NumănumescBrBr a răspuns:

"Transcribe!" - Permite utilizatorilor să încarce un fișier audio și să-l auditeze, marcând notele și ritmurile. De asemenea, permite modificarea tempoului și tonalității.

"Audacity" - Acesta este un program de editare audio gratuit, care permite înregistrarea și editarea sunetului. Utilizatorii pot înregistra sunetul produs de un pian sau sintetizator și apoi pot utiliza funcția de analiză spectrogramă pentru a vizualiza notele și ritmurile.

"MuseScore" - Acest program este un editor de partituri muzicale gratuit și deschis. Utilizatorii pot crea partituri muzicale noi sau pot importa fișiere MIDI pentru a le edita. În plus, MuseScore poate fi utilizat pentru a transcrie muzica cântată la pian sau sintetizator în note.

Ar trebui să le încerci pe toate și să vezi care ți se potrivește cel mai bine. Îmi poți mulțumi oferindu-mi funda. laughing