| ancancutzika a întrebat:

In cat timp as putea sa invat sa cant la chitara?

9 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Depinde cât de mult te pasionează şi cât de mult o să repeţi. În principiu de cântat la chitară nu e aşa greu, trebuie să înveţi câteva acorduri şi de acolo e uşor, însă greul vine când pui degetele pe corzi. La început doare foarte tare, totul este să nu te dai bătută, pentru că te vei obişnui şi de la un moment dat nici nu vei simţi.

Îţi doresc succes şi nu te lăsa!

| MariusFurduescu a răspuns:

Depinde numai de tine si de nivelul la care vrei sa ajungi. Intrebarea asta o primesc permanent de la elevii care iau lectii de chitara de la mine. Raspunsul meu este simplu: nu trebuie sa astepti sa acumulezi foarte mult ca sa poti canta, pentru ca tot timpul vei avea ceva nou de invatat. Daca ai invatat 3 acorduri - foloseste-le pentru a creea o mica melodie, este atat de simplu. Mult spor!

| BicolorBell;x a răspuns:

Hei!
Si eu fac chitara, si, spre rusinea mea la inceput nu invatam acordurile... ziceam"hai ca repet maine, si blah blah blahchatterbox". Sa stii ca la chitara trebuie sa repeti min 2 ore pe zi, sa studiezi; sa stii practica si teorie.si de asementea, timpul de invatare depinde si de muzica pe care o alegi sa o canti.
Important de stiut ca daca nu stii notele muzicale foarte bine, cand vei ajunge la partituri sau la acorduri desfasurate te vei uita ca mata in calendar[asa am facut eu laughing ]. Stii, char daca pare ca a canta la chitara este usor, crede-ma, este exact opusul. Daca ai doar pasiune si nu ai vointa, atunci ramanem cu pasiunea si cu chitaralaughing
Succes!:*

| εїз a răspuns:

Depinde de tine. de cat de repede inveti. eu pot invata un lucru in 2 secunde. si sa fiu si profesionist cool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principiu iti trebuie si un profesor.Pentru inceput e destul de greu singur. Spun din proprie experienta.Eu am invatat azi Katyushabatting eyelashes. Poti sa incerci asa ceva pentru inceput ca e simpla melodia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dincolo de ce ti-au spus toti pina acum, daca stii sa cinti la citeva instrumente nu-ti va trebui mult iar daca nu stii la nici unul cu profesor sau fara tot atit va dura in conformitate cu cit iti va placea sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.
daca iti place...
Dar uni se plictisesc repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.cred ca o sa reusest intr-un an sau doi depinde de tine!

| brosu a răspuns:

Depinde cât de pasionată eşti şi cât de bun este profesorul.
Succes!