| gabytofan a întrebat:

In cat timp pot invata sa cant la orga? Mentionez ca am ureche muzicala si cant deja la chitara folk. In cat timp as putea sa invat sa cant asa: https://www.youtube.com/watch?v=VHaZubAFiBI?

Răspuns Câştigător
| agadeliastefania a răspuns:

Ai nevoie de mult exercitiu ca sa canti asa foarte repede, insa nu va fi foarte greu si nu va necesita mult timp daca iti place muzica si canti deja la un instrument..bineinteles ca ar fi bine ca atunci cand vrem sa facem asta sa incepem de la o varsta frageda dar cred ca vei putea reusi sa inveti notele(pe astea doar trebuie sa le sti ca dupa sa poti canta si un cantec la prima auzire) si sa le pui in aplicare in scurt timp..in cateva luni daca te tii bine, insa stim cu totii ca nu ne nastem artisti.