| faimosul28 a întrebat:

IN CINE AVETI INCREDERE IN GUVERN SAU IN ARMATA?

18 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In armata.

cristian
| cristian a răspuns:

Mai am incredere doar in Divinitate.

carla
| carla a răspuns:

Daca trebuie sa aleg, neaparat, una dintre ele, cu certitudinea armata.

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca armata ne este de foarte mare ajutor, guvernul ce poate face?

assiris
| assiris a răspuns:

In mine.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

In armata, guvernul a pierdut demult increderea mea...

| kh1ss a răspuns:

Niciuna tongue

| RamonaMn a răspuns:

In mine happy

| hugin a răspuns:

In nici una. In Romania nu poti avea incredere in nici o institutie. Fie ea de stat sau privata ( exceptie cred ca face Smurd-ul) da si astia te dau la macelari sad

| claudiarebecca a răspuns:

Pai dat fiind ca armata se subordoneaza guvernului (ma rog, revolutia din 89 face exceptie) intrebarea se reduce la una singura.

in guvern nu am incredere pentru ca pentru politicieni, politica este o afacere... motivul existentei lor in guvern e maximizarea profitului personal (implicit in detrimentul cuiva, in speta populatia care mananca aproximativ tot ce zboara)... u ai avea incredere in ei?!

| N538961518 a răspuns:

In nici una.

| mariusres a răspuns:

Ministerul Apararii (armata) e in subordinea Guvernului, deci face parte din aparatul administrativ. Daca Guvernul e corupt atunci implicit si armata e la fel. Doar ca putini oameni vin in contact cu militarii, astfel incat coruptia e perceputa ca fiind mai mica in cadrul acestei structuri decat in politie sau justitie, sa zicem. Rahatul pute la fel peste tot.

| Paula a răspuns:

In mine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici, nici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Vadim

| bunica a răspuns:

Nu am nici in mine dapai in aia.

| Florinna a răspuns:

Armata

| scepticul a răspuns:

Armata e controlata de guvernul, guvernul e controlat de politicieni, care sunt controlati de grupuri de interese. Toti nu fac altceva decat sa ne manipuleze pe noi. Intr-o lume ideala guvernul ar avea foarte putine atributii si armata n-ar mai exista deloc.