| MalinaAndreea a întrebat:

In zilele noastre lumea mai merge de placere la teatru? De fiecare data cand intreb pe cineva daca merge la piesa respectiva imi spune ca nu are chef, dar merge ca sa i se puna nota si mai sunt altii care comenteaza pe tot parcursul spectacolului si isi bat joc de munca lor.

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Cred ca da.Intr-adevar sunt persoane care se duc acolo doar pentru a primi ceva in schimb si care isi bat joc de actori si de ceilalti spectatori.Dar am vazut si persoane civilizate la teatru care vin de buna voie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Tot ce ai spus tu este foarte adevarat. Mie una imi pare rau pentru munca depusa de catre actori pentru a reusi a satisface placerile si interesul fiecarui spectator. Mai nou tinerii adolescenti prefera Night Club si alte prostii decat Teatru, Cinema, Spectacole si concerte. Ei nu mai au pasiuni, nu ii mai preocupa nimic..ca si cum viata pentru ei ar fi ceva nefolositor. Dau banii pe tot felul de prostii, pe tigari, pe alcol, pe droguri...dar pe un bilet la Teatru nici gand. Majoritatea care poate mai intra pe acolo, nu intra de buna voie, ci au mereu un pretext : "Am venit ca sunt cu diriga si imi pune nota mare", " M-a obligat mama" si multe altele. Dar cel mai urat lucru care tine de cei 7 ani de acasa, de buna purtare, in putine cuvinte de EDUCATIE, este batjocora in timpul scenetei, rasul, glumele de prost gust, critica, barfa, etc. Devine din ce in ce mai greu sa te lupti cu ei, pentru ca pe zi ce trece sunt tot mai multi..si nu e de bine. Tara se scufunda in ipocritie si indiferenta, si cel mai rau este ca suntem implicati toti, ca un popor. Dar asa este cand 2% munceste pana cade la pat, si restul 98% isi baga...winking

| Flaviia16 a răspuns:

Sunt persoane care mai fac asta insa sunt putine happy In ziua de azi sunt foarte multe surse de informare si foarte multe chestii cu care sa-ti ocupi timpul astfel incat nu te mai gandesti sa mergi pana la teatru si alegi sa te uiti la tv sau pe net happy Omul din prezent nu mai are atatea de facut, doar apasa un buton si are caldura/mancare etc si e tot mai lenes/ "obosit"