| 30stm a întrebat:

Intrebare pentru fanii de arta.:X Ce alegeti dintre Renasterea, Barocul, Rococoul, Romantismul, Realismul sau Impresionismul?happy (FUNDA)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Eu prefer impresionismul, căci, după cum îl şi arată numele, comunică doar impresii şi te lasă în voia ta să îţi faci impresii proprii despre subiectul respectiv.

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Foarte grea alegere! Imi place foarte mult impresionismul, dar imi plac de asemenea tablourile lui Rembrandt si ale lui Bruegel. Sunt, in acelasi timp, o fana infocata a lui Salvador Dali.
Ai fost chiar sadica la intrebarea asta! laughing

| cristi202 a răspuns:

E greu de ales. Cine ti-a zis ca ai fost sadica la intrebarea asta, bine a zis. Fiecare stil isi are frumusetea lui, insa pentru mine cumpana s-ar indrepta ma degraba spre realism.

| Natashha a răspuns:

Romantismulwinking:X

| Cici4Mici a răspuns:

Romantismul.

| Simona07 a răspuns:

Mie imi place in special: Renasterea, Impresionismul si Realismul. Imi dai fundita te rog?

| Picasso a răspuns:

Realismul

| HellYeahChristine a răspuns:

Realismulwinking

| Alecsandraa29 a răspuns:

Renasterea :X:X:

| silviu_5499 a răspuns:

Baroc

| KamYkaZeeee a răspuns:

Toate is frumoase daca le intelegi... dar prefer Barocul si Renasterea x.o.x

| 0Mrrrrrr a răspuns:

Renasterealove struck

| isit a răspuns:

Impresionismul. Nu spun ca restul curentelor nu au avut un impact asupra culturii, doar ca in Impresionism ma pot regasi.winking

| louise_4365 a răspuns:

Romantismul... ca fata este un lucru feminin caudat peste tot big grin