| kikilutza1995 a întrebat:

La care le place filmele coreene? si care?!

34 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Vai de capul meu! In ce limba ai scris tu aici?

| elena a răspuns:

Imi plac serialele de pe TVR1...chiar ieri a incepul unul nou.
@ardnaxur1961 cred ca a scris in romana, dar a tradus ceva din coreeana.

| elena a răspuns:

@steff "Giuvaierul palatului" este tot coreean, imi pare rau ca te contrazic.

| Bacemi a răspuns:

Am vazut cateva dragute dar nu pot spune un nume.

| Klara a răspuns:

Nu imi place filmele coreene ca e naspa. La care le place sa vorbeste limba romaneste?

| fevrier a răspuns:

La care le place româna?

| DianaLostInDreams a răspuns:

Mie nu "imi place" laughing.

| Ea12345 a răspuns:

Poate ca am vazut vreunul, insa nu mi-l aduc aminte. Oricum, sunt detul de simpatice cele japoneze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac m-am uitat la tvr1 la giuvaierul palatului foarte cool filmullaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva seriale pentru cei care vor sa vizioneze filme coreene de calitate in afara de celebrul dae jung geum (giuvaerul palatului). Ar fi : jumong, kingdom of the wind, iljimae, the four gods (la acestea 4 gasiti si titrare in romana) seo dong eu, return of iljimae, queen seon duk, emprees chun chu, emperor of the sea (gasiti titrare in engleza) si mai sunt destule laughing timp sa aveti de pierdut nopti. Vizionare placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o gramada faine...laughing))
furtuna la palat...
secretele de la palat
si damo de pe tvr 2
...etclove strucklove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

My sassy girl e foarte frumos. si More than blue. plangi la elebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte tari filmele koreene! j muzica e misto:d sa ascultati mel cu b2st sau after school sau cu boa, si mai e o mel fr fr cu G-DRAGON

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm filmul mew pref este"devil beside you". e tare si mai e si"why why love"dar se gasesc cu subtitlare doar in engleza... j in ambele filme actorii prinkipali st sooooper mai ales baiatul ahmon dar si fata qi yue. uitati nu ratati asa filme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie una imi plac pentru ca te fac sa te simti minumat. de exemplu : " Furtuna la palat ", "Giuvaerul palatului" si " Cronicile frumoasei luptatoare ". tie nu ti plac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Time betwen dog and wolf-cu Lee Jun Ki(din Iljimae), Hong gil dong, Manualul divin(Bichunmoo), toate 3 cu subtitrare în română şi cu subtitrare în engleză:Kingdom of the wind, Hero(2009), seriale japoneze:Jotei, Kimi wa petto, Bull Fighting

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac filmele coreene ba sunt cel mai mare fan imi plac damo giuvaierul palatului furtuna la palat secretele de la palat si tanara luptatoare pe tvr2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place giuvaierul palatului foarte moooooolt. iar daca geumyong era un personaj bun, era preferata mea.imi place mult de ea, dar in afara ca e putin rea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le ador m-am uitat pe tvr1 la giuvaierul palatului, furtuna la palat, secretele de la palat, apoi pe tvr 2 la cronicile frumoasei luptatoare, pe youtube la bad love si boys before flowers ambele variante(japoneza si coreeana) si ma mai uit la bad guy care in acest moment se lucreaza la el si vremurile apuse sunt nemaipomenite filmele coreene sunt o fana a acestor filme...vam popat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt absolut indragostita de tot ce are legatura cu Coreea incepand de la muzica, drame, filme, cultura in general ma uit la drame pe net si nu neaparat istorice de toate felurile le-am vazut pe toate de pe tvr si multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cronicile frumoasei luptatoare damo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor se pare ca sint singura fana adevarata a acestui gen de filme, habar nu aveti ce colectie impresionanata de filme si seriale coreene am si inca o imbunatatesc.Va sfatuiesc sa vedeti orice fel de film coreean, nu sint lacrimogene, au foarte multe laturi psihologice. Mi-a parut bine, Diana; mai vizionati, copilasi, mai vizionati...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac filmele coreene Bad Love Fashin 70s si Surgeon Bong Dal Hee si Queen Sandeok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmele gen Jumong.

| Steff_7182 a răspuns:

Giuvaierul Palatului e film japonez nu coreean; si gata frate cu criticile; i-a zis cineva deja o data ca a gresit; va simtiti importanti daca ii spuneti fiecare in parte ca a scris gresit?!

| mariapow a răspuns:

Grea mai e si limba romana.

| Jandi a răspuns:

Ador filmele si serialele coreene...Pe langa serialele istorice(inclusiv cele de pe tvr1)imi mai plac playful kiss,bad guy,boy over flower,personal taste, you're beautiful, god of study etc. happy

| Andreea763 a răspuns:

Mie imi plac filmele coreene.
Mai ales:
-A Bittersweet Life
-A Millionare First Love
-A Moment To Remember
-Almost Love
-Baby and I
-Secret Love
-The Art of Seduction
-Virgin Snow
-Legendele palatului printului Jumong
-Dae JangGeum
-Furtuna la palat
-Secretele de la palat
-DaMo
-Do Re Mi Fa Sol La Ti Do
-My Girl
-The King and the Clown
-Innocent Steps
-My Sassy Girl
-...ing

| alinamihaela1998 a răspuns (pentru Andreea763):

Do Re Mi Fa Sol La Ti Do unde l-ai gasit cu subtitrare in romana?batting eyelashes

| kikilutza1995 explică:

Sa stiti ca eu am scris bine daca nu uitati-va ca si coreeni au filme si seriale cum avem si noi!

| maryposa_8684 a răspuns:

Eu ador tot ce este legat de corea incepand de ma muzica,seriale drame pentru cei care vor sa vizioneze le recomand sa vada boys before flowers, playful kis, bad guy, iris, bad love, cronicile frumoasei luptatoare(damo), secretele de la palat, furtuna de la palat, giuvaerul palatului etc este o colectie intreaga de filme si seriale foarte fumoase