| antonemarian a întrebat:

Vreau sa vad la ca-ti va plac filmele coreene si ce este cel mai important, ce va place la ele. Adica, ce va acapareaza ca sa va uitati?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Ma impresioneaza pentru ca e vorba de cu totul alta cultura. Vezi ca simplitatea la ei este promovata. E cu totul altceva. Pe mine m-a impresionat mult aceasta coproductie nipono - sud-coreeana :

http://en.wikipedia.org/wiki/Virgin_Snow_%28film%29

http://www.youtube.com/watch?v=sMR6DBroa-I&feature=related

Poti urmari filmul pe youtube, e impartit in 11 parti daca nu ma insel si are subtitrare engleza. Si melodia de la sfarsit e super frumoasa.

4 răspunsuri:
| Cherisheverything a răspuns:

Ma impresioneaza simplitatea, asa cum a spus bacemi. Totul este simplu si frumos, si cu mici secrete pe langa rege si regina, asezonat cu o poveste de dragoste simpla si pura. Preferatul meu este Queen Seon Deok si Dae Jang Geum. Sunt foarte frumoase happy

| BountyLoverXD a răspuns:

Si eu ma uit la ele desi am 11 ani, sunt super, chiar acum ma uit a doua oara la Giuvaierul palatului, sunt foarte faine, totul ma impresioneaza la ele! Ne arata oameni cu totul deosebiti de restul si foarte buni la inima, chiar putem invata de exemplu de la Janggeum medicina si gastronomie, si costumatia, totul din acele timpuri deci e minunat seruialul, serialele pardon.

| ily kim nam gil a răspuns:

Ideea ca afli ce istorie au avut si actorii care sunt foarte talentati si desigur aventurile si melodiile alese:X

| reifergssi a răspuns:

Filmele coreene impresionează pe cei ce au un simţ al bunului gust, al decenţei şi al dragostei pentru frumos. Îmi plac filmele coreene pentru că se promovează cele mai importante calităţi pe care ar trebui să le aibă un om pentru a ajunge cât mai sus pe scara socială. Nu pot să nu menţionez faptul că eu sunt impresionată de felul în care ei reuşesc să trezească interesul altor naţiuni pentru cultura şi istoria lor, care este cu totul deosebită. Îmi plac de asemenea şi scenele de luptă şi peisajele superbe (unele dintre ele se aseamănă cu cele din România)