| patryyy12 a întrebat:

La UNArte sectiunea de moda FADD ce se cere pentru admitere? se da examen de admitere si daca da ce ar trebui sa se invete? sau trebuie un portofoliu cu creatii de-ale elevului? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Ai o proba eliminatorie( interviu din bibliografie obligatorie+ o mapa cu 20 schite /lucrari personale )si un test vocational ( compozitie). Vezi cerintele mai amanuntit ( citeste de la cap IV)
http://unarte.org/pdf/admitere/MetodologieAdmitereLicenta2012.pdf

1 răspuns:
| patryyy12 explică (pentru alessia5158):

Multumesc!