| tatyana23 a întrebat:

Ma numesc Elena, sunt din Galati, am absolvit anul acesta Facultatea de Arte(canto clasic), si imi doresc sa ma mut in bucuresti dar as vrea sa stiu daca are cineva cunostinta de vreo preselectie chiar si de muzica usoara, de vreun post in vreun cor ceva. ar putea cineva sa ma indrume? multumesc frumos

5 răspunsuri:
| elenahd a răspuns:

Daca esti din Galati de ce nu incerci la teatrul din Galati? De acolo s-au lansat mai multi artisti printre care si Doru Octavian Dumitru. Sa stii ca nu e o rusine ci chiar e foarte indicat sa pornesti intr-o cariera in viata treptat, sa muncesti mult sa treci prin toate etapele unei cariere dupa care sa iti doresti sa ajungi la Bucuresti...sa stii ca marile valori care sunt la Bucuresti au pornit de undeva din provincie dupa care au ajuns la Bucuresti... e minunat ca iti doresti sa ajungi undeva sus dar nu uita ca atat timp cat nu vei avea o baza solida degeaba iti doresti sa ai steagul din varful turnului...cred ca ar trebui sa analizezi foarte mult la ceea ce vrei cu adevarat si la modul cum vrei sa realizezi tot ceea ce va insemna cariera ta viitoare... terenul e destul de alunecos ...ai mare grija! Iti doresc MULT SUCCES si reflecteaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elena din galati? esti frumoasa ca cea din troia? fiindca daca esti ...ai sanse. daca e numai cu talentu, iti trebuiesc pile.personal cred ca toti oamenii sunt frumosi.pe dinafara. dar in domeniul de care spui, de regula cei mari ii iau de mici pe ai lor pe langa ei sa-i cunoasca lumea de mici.altii le dau acelasi nume cu al lor si le mai pune un junior in coada ...ca sa se stie.deci copii mei au slabe sanse sa ajunga campioni nationali la innec, daca eu sunt otelar. da nici otelari nu vreau sa-i fac.asa ca vezi si tu ...nu ai decat o sansa.sa mergi la capitala si sa iei sistemul inpiept, sa demonstrezi. adica ...cum a spus Iisus; indrazniti. eu am biruit lumea. tu ai numai o parte din ea, de biruit.indrazneste.iti tin pumnii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca attitude music face preselectie pentru o trupa :
http://impresariat-artisti.ro/stiri-monden.htm

| AlleD a răspuns:

Am o prietena care canta muzica usoara dar ea canta in Targoviste la palatul copiilor la o doamna pe care nu stiu cum o cheama dar am sa iti spun dupa ce o intreb

| tatyana23 explică:

Asta mi-am dorit sa intru la teatrul muzical din Galati dar deocamdata nicio sansa cu toate ca ma cunoaste toata lumea, ei stiu ce pot dar nu pot face nimic pentru mine pentru ca e simplu: nu sunt locuri.au ramas tot oamenii care lucreaza de zeci de ani.