| PerdunAdriana2000 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu o lista de edituri care publica si volume de poezii? Sau daca stiti un site cu edituri.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cred ca oricare editura se ocupa de aproape orice publicatie, daca este platita.
Cele mai ieftine sunt editurile din orase mici.

| Violleta2022 a răspuns:

Intra intr-o librarie si uita-te la cartile noi ce edituri le-au publicat, fiindca au pe coperta, la ultima pagina: editura, adresa, numarul de telefon al editurii si uneori chiar o adrea de email unde pot fii contactati.

| sierra1 a răspuns:

Cuuul de tot... poezie și matematica si Informatica! Amestec mortal

| GabiDumitrescu a răspuns:

Spor voua, scriitori din toate zarile! Ca sa va raspund pe subiect, nu va bateti capul cu publicarea in Romania. La serii mici, sunt centre de copiere care cu cateva sute de lei va scot un tiraj de vreo 2-300 de exemplare, in functie de numarul de pagini si alte cerinte, desigur. Altfel, va recomand calduros sa apelati cu incredere la internet. InkShares.com e site-ul care va intereseaza, si sunt o gramada de motive pentru care e asta si nu altul, dar nu le insirui aici.winking

| MariaEElena0505 a răspuns:

Ok. Nu te pot ajuta cu întrebarea. Însă, scrii poezii, nu? Și eu scriu poezii, povesti. Și chiar ma bucur ca mai exista oameni care scriu. ‘) Mult succes in continuare!