| Anonimaaa_6564 a întrebat:

Mam apucat de desenat in creion, si as vrea ca desenele mele sa iasa mai frumos. Ce mai pot folosii(in afara de creion normal)

6 răspunsuri:
| Melody a răspuns:

Carbunele merge doar daca ai experienta in desen. Altfel risti sa-l strici. Iti recomand sa-ti cumperi cat mai multe creioane, diverse modele... B, 2B, 3B, 4B, 5B etc, cu cat numarul e mai mare cu atat e mai inchis negrul.Eu am un creion foarte bun pentru hasura, Progresso. Intreaba la librarie, va stii ce sa-ti dea.

| Koody5 a răspuns:

Carbunehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste carbunele, este fff bun! eu in carbune fac! funda plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu trebuie neaparat sa folosesti alceva ( in afara de creion )

pentru ce desenele tale sa iasa mai bine trebuie sa te gandesti profund la ce vrei sau la ce trebuie sa desenezi si sa te gandesti cum sa-l faci ca sa iti iasa mai bine iar apoi incepi, chiar daca ai gresit ceva, nu sterge decat la final(cand termini desenul) pentru ca daca stergi atunci cand ai facut greseala nu te mai poti concentra pe ceea ce ai de facut, si nu o sa-ti mai iasa dasenul bine,
apropo, ma numesc Adriana Petruta si am 12 ani, sunt campioana judeteana la desen, si daca vrei sa vezi cateva din operele mele de arta (facute pe calculator ) id-ul meu este adry_petrutza_number1, sper ca sfatul meu sa te ajute

| RloveR a răspuns:

Inafara de creionul normal, cauta la magazin un creion din carbune pentru facut umbre. Este foarte bun :*

| Dina_7138 a răspuns:

In afara de creion normal poti folosi creion simplu 3b, sau 2b(sunt niste creioane foarte moi cind apesi si culoarea lor nu e sura dar neagra neagra.(Daca din greseala nu stii de asa ceva ca de 3b eu iti spun, deci te uiti pe creion scrie 3B sau 2B...hay succes