| Pivniceru_Gabi_1994 a întrebat:

Deci, vreau sa ma duc la Octav Bancila in Iasi, la arte. Intrebarea mea este, de cand m-am apucat de desen (acum 2 ani) am desenat numai in creion, si nu sunt sigur daca trebuie sa stiu sa desenez in acuarele, marcare etc. Si as vrea sa stiu daca imi trebuie sau nu ca sa ma pot pregati big grin.

Răspuns Câştigător
| luna14 a răspuns:

De obicei sunt 2 probe. Prima proba e natură statică(4 -6 obiecte), adică ceea in creion, hasura la 45 de grade. Si a doua o compozitie cu persoane în culoare (tempera, acril)

| Pivniceru_Gabi_1994 explică (pentru luna14):

Asa, deci este neaparat s-o dau in culoare pe a doua, dar instrumentele de desen la admitere le aduc eu sau primesc acolo?

| luna14 a răspuns (pentru Pivniceru_Gabi_1994):

Trebuie sa le duci tu.

| Pivniceru_Gabi_1994 explică (pentru luna14):

De ceva timp ma pregatesc sa pictez big grin, ideea este ca sunt obisnuit sa folosesc creion peste culoare *acrilice* dupa ce se usuca, la a doua proba imi este permis asa ceva?