| Ioana33346 a întrebat:

Mama mea este foarte credincioasa dar vrea sa între in masonerie, ce sa fac? Ca sa va întâmpla cu credință ei in Dumnezeu? Este periculos sa fii mason?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Masoneria nu este incompatibila cu credinta, dimpotriva, accepta toate credintele, indiferent cum s-ar numi fiinta suprema.
Asa fiind mama ta poate ramane, in continuare, credincioasa.

7 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Dar de ar vrea sa intrein masonerie? Presupun ca are niste asteptari nerealiste.

| Crackman a răspuns:

Daca intra ea acolo inseamna ca este cineva.
fhappy Credinta nu are limite... bineinteles o sa ii faca oameni un botez nou si o sa zica credinta nelimitata lui satan dar eh asta tebuie sa faci.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Cum se intra in masonerie? Sau ce înțelegi tu prin masonerie?

| Ioana33346 explică (pentru BuLaNNNeL):

Masoneria înseamnă ați pierde credință in Dumnezeu și a începe sa crezi in ăla cu coarne!

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Ioana33346):

Încurci termenii happy.

| Nevroza a răspuns:

Las-o sa intre. O sa iti fie mai usor sa conduci lumea =)

| michael5813 a răspuns:

Ce dragut...mama ta da dovada de o imaturitate fantastica! chiar crede ca poate intra asa., ciocanind la usa si spunand "vreau sa ma joc si eu cu voi "!?!