| anonim_4396 a întrebat:

Marea piramida mexicana este cumva vimana cu care a calatorit Mayasura cand a fost exilat de Krishna?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Te uiti prea mult in gura celor de la Ancient Aliens, multe chestii care par fortate sau pur si simplu pot fi fabricate...

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Nu m-am uitat niciodata la show-ul ala, am vazut ceva text si poze pe net, (cu multi ani in urma citind pe mai multe site-uri chestii similare) care se pare ca sunt adevarate. Plus ca nu au fost ei in stare sa dea din "gura" ce trebuia. Ei leaga totul de extarterestrii ca sa ingroape "civilizatia danava", adica toate "legendele" astea (texte moderne "fabricate") este istoria acelei civilizatii. Daca te uiti la povesti, este aceeasi poveste in toate culturile. Au existat inainte de iudaismul care a ajuns sa conduca lumea din umbra, cu secrete si conflicte. Din iudaism au iesit alte culte "monotheism".

| Emengir a răspuns:

Mythos-ul civilizatiilor Mexicane e putin diferit de cel Vedic. Insa exista multe asemanari, de exemplu Aztecii credeau ca au originea intr-un trib din cele 7 care au trait intr-un fel de paradis dar au fost exilati, asa cum se aseamana cu Sumerienii inainte sa decada civilizatia lor si sa fie aproape distrusi in totalitate de Anunnaki.