| Ciobanu_Andrei_1998 a întrebat:

Marti la mine la scoala este selectie pentru trupa de teatru a scolii.Si as vrea un monolog o fabula sau o poezie buna
. Vreau ceva recomandari si un exemplu daca se poate...sa vad cum au facut altii.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| iuli5614 a răspuns:

Ti-as recomanda TEATRU SCURT de Sandu Stefanescu..Succes!

1 răspuns:
| 141414 a răspuns:

Lectia despre cub de Nichita Stanescu sau o alta poezie de-a lui care incepe asa: Tu nu vezi ca ploua mama... acum imi scapa titlul. Sau ceva de Adrian Paunescu, de exemplu Ruga pentru parinti