| anonim_4396 a întrebat:

Multi am comentat ca a murit Michael Jackson. Cati stiti ca a murit Tatiana Stepa?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am auzit...cu tristete...stiu ca intotdeauna ascultam cu placere melodiile ei.
Nu si pe ale lui Michael Jackson...mea culpa.

19 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Multi au comentat ca a murit Elvis PRESTLEY... Dar cati stiti CA a murit Natalia DIaconu... bunica mea si cea mai talentata povestitoare dintr-ua sat moldovenesc? Dar daca dumnezeu ar muri, cum spunea altcandva si tot aici, un alt mesager, chiar ca ar fi o tragedie!

cami
| cami a răspuns:

Dumnezeu s-o odihneasca.

| hashe86 a răspuns:

Auzisem si eu azi dimineata la stiri!
Odihneasca-se in pace!
o mare voce, si chiar daca nu a fost promovata pe tv, cum sunt alte genuri muzicale, ea a avut fanii ei., care ii apreciau muzica la adevarata ei valoare si asta conteaza cel imi mult, sa ai 3 fani dar macar aia sa stie sa aprecieze ce faci.
ca sa vezi ce necrutator e cancerul asta! nu alege!

| cristi27 a răspuns:

Eu acum vad aici...is socat pur si simplu, avea niste melodii extraordinar de frumoase si acum imi vine una in minte"copaci fara padure"... Dumnezeu sa o ierte! R. I. P TATIANA STEPA

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Si eu stiam, dar Tatiana

| cutie a răspuns:

Tatiana avea 46 de ani şi suferea de cancer
.

Născută în Valea Jiului, artista a luat prima legătură cu muzica încă de la grădiniţă. Timp de opt ani a studiat vioara, iar contactul cu muzica folk s-a produs în timpul liceului.

Debutul artistic l-a avut la vârsta de 19 ani, în Cenaclul Flacăra, cu cântecul "Şi-am să-mi fac o doină". Viaţa pe scenă a întrerupt-o în 1985, odată cu interzicerea Cenaclului Flacăra. De atunci, a lucrat în mina Lupeni, timp de 11 ani şi, ulterior, ca tehnoredactor.

Din anul 1996 până în prezent a mai susţinut peste 1.000 de spectacole pe majoritatea scenelor marilor oraşe din România, Italia, Germania, Franţa, Republica Moldova, Bulgaria. A fost invitată anual la toate marile festivaluri de muzică folk din ţară ("Om Bun
", "Folk you", Sighişoara, Folkfest, Bistriţa, Alba-Iulia, Târgu Jiu, Baia Mare, Piatra Neamţ, Galaţi) şi la alte festivaluri concurs de muzică folk şi poezie. A compus atât pe versuri proprii, cât şi pe ale unor mari poeţi din literatura universală şi română. (Sursa: Wikipedia)

Tudor Gheorghe: "O ştiu de foarte multă vreme pe Tatiana Stepa. A fost o degustătoare de poezie bună, o artistă desăvârşită. Dumnezeu a înzestrat-o cu un glas sublim, care făcea versul să tresalte. A fost o luptătoare, o fată care a încercat totul, iar, de câteva ori, a reuşit să învingă boala. Se pare că, în cele din urmă, nu a mai putut face nimic. Dumnezeu s-o ierte.
Ea era tatiana stepa. E pacat ca a murit.

| dragosh a răspuns:

Tatiana Stepa, probabil ca era o valoare a muzicii romanesti nu?
Nu ti se pare normal sa se comenteze moartea lui Michael Jackson? Superstar e putin spus pentru ce a fost si este in continuarewinking

| Daisy. a răspuns:

Dumnezeu s-o ierte... da'...cine...cine e tipa?

| BuMeRaNg a răspuns:

Cine este aceea?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, am aflat... Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiam ca a murit... o voce absolut remarcabila, deosebita. Dumnezeu s-o odihneasca in pace!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum am aflat de la tine, o sa propunem o noua rubrica numita decese si cred ca va avea succes la fel ca si stirile de la ora 5, mersi. o zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am auzit de ea pana acum. Am cautat-o pe youtube si chiar imi place vocea ei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau sa aud asta.am incercat sa postez de dimineata un raspuns insa nu am reusit.am aflat acest lucru de la tine, si chiar imi pare nespus de rau.imi placea foarte mult cum canta, avea o voce minunata, pacat ca nu era promovata precum pitipoancele ce le vedem zilnic unduindu-si formele si incercand sa ingane ceva.sa-i fie tarana usoara, iar pentru cei ce nu au cunoscut-o, am sa las cateva linkuri. sper sa va placa.
http://www.youtube.com/watch?v=zBikzy9SUXc
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
http://www.youtube.com/watch?v=AhmrBt4UuFc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=DaHyqX7gehw&feature=related
DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA IN PACE, TATIANA, IAR INGERII SA-TI CALAUZEASCA PASII PE NOUL TARAM.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiam si de Tatiana Stepa.
ieri, pe 6 aug a murit nu?

| cooola a răspuns:

A fost una dintre cele mai cunoscute cantatoare de muzica folk.
Dar nu a murit, ultimul iei recital la sustinut in cadrul festivalului Folk You de la Vama Veche in data de 31 iulie 2009

| cooola a răspuns:

Scz,,, acum am vazut k a murit...in acesta dimineata la spitalul militar din Bucuresti...

| iris1012 a răspuns:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace... a fost o cantareata de muzica folk

| Jo_Jo_Miss a răspuns:

Mmmmmmmm...nu prea o cunosc... dar Dumnezeu s-o ierte...