| Alecsandraa97 a întrebat:

Din ce cauza a murit Michael Jackson?

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Neadaptare. Lumea nu era pregatita pentru un astfel de om. El nu a fost pregatit pentru o astfel de lume.

| Rukhsandra a răspuns:

A facut stop cardic din cauza pastilelor prescrise gresit de doctorul lui personal

| Tourniquet a răspuns:

Michael Jackson a facut stop cardiac din cauza doctorului sau care i-a administrat 3 doze de somnifee. oh go on
Oricum, imi pare rau ca a murit. Asa un artist ca el nu mai gasim. oh go on

| claudiea79 a răspuns:

La omorit doctorul lui i-a dat prea multe medicamente. atac de cord. doctorul stie adevarul. noi nu pentru ca nu am fost acolo

| Cryssbest a răspuns:

Era un pericol care trebuia eliminat. Asa ca s-a gasit un medic iresponsabil, care avea sarcina de a-l omori (Conrad Murray), care i-a administrat gresit si iresponsabil o doza de Propofol. Este totusi posibil ca Murray sa fi fost doar o "unealta".
Interesant este ca nu medicul a vorbit la telefon cu cei de la 911, asa cum ar fi trebuit, ci gardianul! De fapt judecatorul a stabilit (dupa moartea Megastarului) ca Murray a actionat iresponsabil si nu a efectuat corespunzator nici manevrele de resuscitare (CPR).
Totusi, judecatorul nu i-a retras insa licenta(dreptul de practica), fapt ce ridica mari semne de intrebare! Pentru ca asa ceva sa se poata intampla- acolo nu e Romania, ci puterea mondiala, unde legea de obicei se respecta - era nevoie de o autoritate "peste lege".
Oricum, mainile lui Murray sunt patate de sange. La fel si ale tatalui lui Chandler ( care de "nevinovat" ce-a fost fi`su recent s-a sinucis).
Moartea lui MJ a fost socanta, si nu cred ca vom avea intregul raspuns vreodata. Este un puzzle cu prea multe piese lipsa.
A mai fost si mass-media care l-a hartuit permanent si care acum incearca sa faca pe sfanta, regretandu-i moartea prematura. Sa-i ia naiba!

| Cryssbest a răspuns:

@bacemi, MJ a fost un vizionar, genul de om cu 20 de ani inaintea vremurilor sale; si din colaborarea sa cu MTV-ul, se vede clar cine a iesit in castig! Inainte de MJ - "Thriller", nu prea erau videoclipurile la moda, corecteaza-ma daca ma insel!
El a fost un idealist - daca la asta te-ai referit cand ai spus ca nu era pregatit pentru aceasta lume, atunci da, iti dau dreptate!