| afrodita3333 a întrebat:

Niste carti despre dragoste/iubire dar scrise de autori contemporani?

Răspuns Câştigător
| WeaponGirl a răspuns:

Uite aici mai multe:
http://www.romanian-books.net/......wIndex.htm

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Nu stiu daca e chiar contemporan:
Eseu despre orbire-Saramago
Femeia nisipurilor-Kobo abe
Dragostea in vremea holerei-Franz kafka
Domnisoara Christina, Maitreyi-M. Eliade
Devdas-Saratchandra Chattopadhyay
Padurea norvegiana, Iubita mea, Sputnik-Haruki murakami
Memoriile unei gheise-
http://www.humanitas.ro/yasunari-kawabata

| Coco2730 a răspuns:

Josephine Hart, Iubire otravita. E una din cele mai une carti pe care le-am citit. E absolut ravasitoare.

| soseno a răspuns:

Nu stiu daca e ''contemporan''. Nu ma prea pricep. Whatever. Ai citit vreodata drumes? E super.

| stpu a răspuns:

Citeste cartile lui Nicholas Sparks. E foarte bun.
A walk to remember, The notebook, The last song, Dear John... filmele astea celebre au fost facute datorita romanelor scrise de el.

| Moldovan_Alexandra_1975 a răspuns:

Incearca asa: Nora Roberts
Dans in vazduh, Secrete periculoase si inca una, imi scapa acum- trilogie
Diamantele vin din cer, Lacrimile lunii, Perlele marii- trilogie
Nascuta in flacari, Nascuta in Gheata, Nascuta in rusine- trilogie
Jude Deveraux- are mai multe carti frumoase.
Dulcea mincinoasa, cu actiune contemporana, am citit-o de atatea ori ca a trebuit s-o dau la legat
Actiune desfasurata prin sec.XVI- 4 carti absolut superbe, despre 4 frati; a 4-a carte- de fapt a 3-a, povestea penultimului frate, nu am gasit-o in romana. Primul volum din aceasta serie se numeste Cantecul de catifea, caut-o la biblioteca si vezi ce parere ai.
Bineinteles, Danielle Steel.
Spor la citit!
PS. Daca mai ai nevoie de recomandari, apeleaza cu incredere. Eu citesc de la 7 ani (clasa a II-a, pe atunci), acum am 37. Daca punem o carte pe saptamana ori 52 de saptamani ori 30 de ani...Desi am citit si o carte pe zi!