| cosmingcc a întrebat:

Nu stiu cat poate valora un tablou de dimensiunile 75/110 cm, pictat in ulei pe panza. vechi de mai bine de 20 de ani acesta este tabloul: http://imageshack.us/photo/my-images/191/tablouq.jpg/ daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat, cu un indem, cineva care se pricepe la asa ceva. nu vreau sa patez onoarea artistului, sau valoarea timpului ori pe cea a imaginii in sine, vanzand tabloul la un pret care subapreciaza toate lucrurile astea. va multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| andreeaart a răspuns:

Am facut arta. Astfel de tablouri par un chici acum, desi pe vremea aceea erau ceva. Probabil exista n tablouri precum ala. Nu valoreaza. Mai ales pentru ca nu este pictat de un artist consacrat, daca era il recunosteam, atunci se schimbau lucrurile, pentru ca acele tablouri se vad la sume extraordinar de mari. Ia ti adio sa l vinzi.

| Gstefan a răspuns:

Si eu am 2 tablouri acasa care sunt pictate tot in acelasi stil. Nu cred ca valoreaza nimic.

| cosmingcc explică:

Bine, dar asta e imens. si in plus e mai mare ca mine. nu stiu ce sa zic. oare chiar nimic?