| Alex_Alexutzu_1994 a întrebat:

Cam ce pret ar avea un tablou pictat pe panza si semnat in colt in dreapta are niste initiale dar nu inteleg tot semnatura este asa An.si ceva cu dawinc asa ceva si dupa aia o bara / si Mai

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Exista diferite metode de a evalua un tablou si orice tablou semnat are o valoare daca tehnica de pictura si ce a folosit este intr-adevar ceva ce merita sa dai banii.
Nu eu decid asta si sunt putini in Romania care ar stii, dar poti afla un pret estimativ cautand initialele sau cautand sa aflii provenienta tabloului ca sa poti elucida situatia.

| Alex_Alexutzu_1994 explică (pentru MeConstantine):

Provenienta tabloului nu prea o stiu adica e de la stra stra bunica mea are o vechime de cam 100 de ani happy

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Depinde de vechimea tabloului și de cine e pictat.

| Gogu06 a răspuns:

E pictat de dawinci, e vreo 30 de lei

| XxRoyalxX a răspuns:

Du-te la un muzeu si intereseaza-te.